You are currently viewing Kā tīrīt dzīvniekam ausis?

Kā tīrīt dzīvniekam ausis?

Auss ir dzirdes un līdzsvara orgāns, tā sastāv no ārējās, vidējās un iekšējās auss. Suņiem un kaķiem auss kanāls ir L forumā un veido gandrīz 90oC leņķi. Tātad to var tīrīt diezgan droši, bet saudzīgi. 

Ne biežāk kā reizi nedāļā ieteicams tīrīt to auss daļu, kam var piekļūt bez vates kociņa palīdzības un tīrīt dziļāk tikai nepieciešamības gadījumā. Ja pārāk bieži tīrīsiet veselas auss kanālu, tas var veicināt pastiprinātu ausu sēra izdalīšanos. Suņiem ar nokarenām ausīm vai dzīvniekiem ar tendenci uz iekaisumu veidošanos, ausis jātīra biežāk. Tāpat arī ausis ieteicams izsusināt un iztīrīt pēc peldes un pēc vannošanas, savukārt pirms vannošanas vēlams ievietot vates tamponu ausī, lai auss kanālā nesatecētu ūdens un šampūns.

Suņu un kaķu ausu tīrīšanai izmantojiet gumijas cimdus, speciālu līdzekli dzīvnieku ausu tīrīšanai un neausta materiāla salvetes, kuras var iegādāties aptiekā. Ja rodas aizdomas, ka nepieciešams tīrīt dziļāk auss kanālā, uzmanīgi un saudzīgi to var darīt ar bambusa vates kociņiem. Ja uz kociņa konstatējiet asinis vai netipiskus izdalījumus, nepieciešams vērsties pie veterinārārsta. Ausu iekaisumu var pavadīt neciešama nieze un sāpes, tam var būt dažādi cēloņi un neārstēts otīts var radīt pat līdzsvara traucējumus un, dzīvniekam purinot galvu, var veidoties ausu hematomas.

Vispirms ērti novietojiet dzīvnieku un atlociet lielo auss skrimsli, kas veido dzīvnieka ausu formu. Sunim iepiliniet dažus pilienus līdzekļa auss kanālā, pamasējiet no ārpuses un ļaujiet nopurināties, ja dzīvnieks to vēlas – tas palīdzēs atbrīvoties no pieķepušajiem izdalījumiem, taču kaķim labāk līdzekli uzpiliniet pa tiešo uz salvetes. 

Uzliekot salveti uz rādītājpirksta, veiciet tīrīšanu līdz uz salvetes vairs nav izdalījumu vai šķidruma. Ja nepieciešams paņemiet papildus salvetes.

Pēc ausu tīrīšanas paslavējiet savu mīluli par pacietību un pacienājiet  ar kādu veselīgu našķi!